Organizacja kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Kurs przeprowadzony przez wykwalifikowaną kadrę instruktorską z kilku- kilkunastoletnim doświadczeniem w dziedzinie ratownictwa. Zajęcia są zgodne godzinowo i programowo z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 19 marca 2007 r. w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy i odbywają się w trybie weekendowym. Jeden kurs to dwa weekendy łącznie i jest organizowany dla grupy 30 osób. Zakwaterowanie oraz wyżywienie uczestników jest zapewnione przez organizatorów w ramach projektu. W sumie planujemy przeszkolić 90 osób - mieszkańców województwa opolskiego.
Każdy z 3 kursów będzie kończył się zorganizowanym przez Fundację egzaminem wg Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 19.03.2007 w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Każdy z uczestników uzyska formalną ocenę nabytych umiejętności oraz zostanie wydane Zaświadczenie o ukończeniu kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy i uzyskaniu tytułu ratownika
Kurs dla 50 osób, skierowany do mieszkańców Województwa Opolskiego szukających zatrudnienia w branży gastronomicznej lub zatrudnionych w restauracjach zlokalizowanych na terenie Województwa Opolskiego i chcących podnieść swoje kompetencje w obsłudze gościa. Kurs odbywał się w pięciu 10-osobowych grupach w restauracjach zlokalizowanych na terenie województwa opolskiego. Zakres tematyczny kursu: Atrakcyjność turystyczna województwa opolskiego, Orientacja szkoleniowa- zbudowanie relacji oraz zaufania, zobrazowanie celów szkoleniowych, poznanie uczestników, Test sprawdzający wiedzę uczestników- weryfikacja umiejętności, Wygląd i prezentacja profesjonalnego kelnera- cechy osobowe, słownictwo, pojęcia branżowe, Etyka pracy, Motywowanie i rozwój pracowników, Zakresy obowiązków na poszczególnych stanowiskach, Komunikacja między personelem oraz rozwiązywanie sytuacji kryzysowych, Zasady prawidłowej inwentaryzacji, Karty menu - znaczenie znajomości karty oraz braki w karcie, Zasada obsługi Gościa „od drzwi do drzwi”, Identyfikacja produktów i zasady przeciwdziałania stratom, Analiza rentowności lokalu gastronomicznego, Psychologia sprzedaży, sprzedaż sugestywna, Technika nakrywania stołu w obecności gościa- obrus, dokrywanie sztućców uwzględniając odmienność dań, zastawy oraz szkła, Charakterystyka zespołów kelnerskich: system brygadowy, indywidualny oraz samoobsługa, Specjalne techniki nakrywania stołów, System zespołów specjalistycznych, Planowanie, organizacja oraz rozliczenie przyjęcia specjalnego, Sprzęt do serwisu specjalnego, Schemat obsługi gościa oraz organizacja pracy zgodnie z serwisem angielskim, Serwis niemiecki, Serwis francuski, Serwis rosyjski, Zasada fińska- rodzaje nakryć grupowych Obsługa gościa premium oraz VIP podczas okoliczności biznesowych, Współpraca jako element udanego przyjęcia- zajęcia psychologiczno- praktyczne. Opracowanie check-listy pracownicznej itd.
Wzrost kompetencji w zakresie obsługi gościa restuaracyjnego
Certyfikat
Stacjonarna
min: 50,
max: 50
Biznes Square/ Akademia Kelnerska Grzegorz Górnik
Ekspert posiada wieloletnie doświadczenie trenerskie. Akademia Kelnerska Grzegorza Górnika jest akredytowana przez Kuratorium Oświaty w Lublinie. Organizuje i przeprowadza szkolenia, kursy, pokazy i warsztaty kelnerskie w całej Polsce. Organizuje je dla profesjonalistów w restauracjach i hotelach oraz dla nauczycieli i uczniów w szkołach gastronomicznych, kelnerskich i hotelarskich a także dla osób, które bez przygotowania zawodowego chciałyby rozpocząć pracę w gastronomii.
Usługa skierowana jest do nauczycieli pracujących w placówkach oświatowych i wychowawczych Województwa Opolskiego lub mieszkających w Województwie Opolskim i ma na celu przeprowadzenie szkoleń kwalifikacyjnych uprawniających do prowadzenia zajęć edukacyjnych z zakresu pierwszej pomocy. Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dn. 26 sierpnia 2009 r. ( Dz.U. Nr 139 poz. 1132) określa zasady organizacji i program szkoleń. Każdy uczestnik weźmie udział w 30. godzinnym szkoleniu ( 13 godz. teoretycznych i 17 godz. ćwiczeniowych)
Uczestnicy uzyskują kwalifikacje do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie pierwszej pomocy potwierdzone zaświadczeniem ważnym przez okres 5 lat.
Zaświadczenie
Stacjonarna
min: 120,
max: 120
Kadra dydaktyczna spełnia wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dn. 26 sierpnia 2009 r. Zaświadczenie wydane będzie przez akredytowaną placówkę doskonalenia nauczycieli.
W województwie opolskim
Organizacja prowadząca
Stowarzyszenie "Zdrowie" przy Medycznym Studium Zawodowym im. Hanny Chrzanowskiej w Brzegu
Profesjonalny kurs w zakresie Polskiego Języka Migowego na poziomie podstawowym z uwzględnieniem ideografii (słownictwa migowego) związanej z turystyką i wypoczynkiem zorganizowanym. Kurs dla 30 osób, grupy max 10 osób; skierowany do mieszkańców województwa opolskiego, chcących podnieść swoje kompetencje poprzez naukę podstaw języka migowego. Kurs na poziomie A1 (Beginner) w Europejskiej Skali Oceny Kształcenia Językowego. Łącznie 90 godzin zegarowych kursu
Podniesienie kompetencji w zakresie Polskiego Języka Migowego z uwzględnieniem ideografii (słownictwa migowego) związanej z turystyką i wypoczynkiem zorganizowanym
Zaświadczenie
Stacjonarna
min: 26,
max: 30
Oddział Opolski Polskiego Związku Głuchych
Trenerzy posiadają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu tego typu kursów
Przeprowadzenie szkolenia obejmującego cykl spotkań w grupach ( zajęcia teoretyczne i praktyczne) dla 60 osób. Szkolenie prowadzone będzie w grupach 12 osobowych, zgodnie z ramowym programem kursu KPP, którego podstawę i wymiar określa Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 19 marca 2007 r. w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Specyfika jak i diagnoza możliwości odbiorców determinuje prowadzenie szkolenia w trybie stacjonarnym, weekendowym połączonym z noclegiem i wyżywieniem uczestników.
Przeprowadzenie szkolenia obejmującego cykl spotkań w grupach ( zajęcia teoretyczne i praktyczne) dla 40 osób. Szkolenie prowadzone będzie w grupach 20 osobowych, zgodnie z ramowym programem kursu sternika motorowodnego, którego podstawę i wymiar określa Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 9 kwietnia 2013 r. w sprawie uprawienia turystyki wodnej. Specyfika jak i diagnoza możliwości odbiorców determinuje prowadzenie szkolenia w trybie stacjonarnym, weekendowym połączonym z noclegiem i wyżywieniem uczestników.
Szkolenie zakończy się dla uczestnika zadaniem egzaminu i uzyskaniem zaświadczenia (certyfikatu) potwierdzającego nabycie kwalifikacji w zakresie KPP potwierdzonych certyfikatem zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 19 marca 2007 r. w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy .
Szkolenie zakończy się dla uczestnika zadaniem egzaminu i uzyskaniem zaświadczenia do wydania patentu sternika motorowodnego potwierdzającego posiadanie uprawień do kierowania łodzi motorowych o mocy silnika powyżej 10 kw zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Ministra Sportu i Turystyki z dnia 9 kwietnia 2013 r. w sprawie uprawienia turystyki wodnej.
Zaświadczenie
Stacjonarna
min: 86,
max: 100
Zajęcia prowadzone będą przez podmiot posiadający uprawnienia -ekspertów, którzy posiadają co najmniej 2-letnie doświadczenie w obszarze merytorycznym oraz wykształcenie wyższe oraz certyfikaty/zaświadczenia/ potwierdzające kompetencje trenerskie umożliwiające przeprowadzenie danej formy kształcenia. Podmiot posiada uprawnienia , o których mowa w ustawie z dnia 22 grudnia 2015 r. o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji.
Trenerzy posiadają uprawnienia o których mowa w ustawie z dnia 22 grudnia 2015 r. o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji.
od 2 czerwca do 31 grudnia 2022 r.
W województwie opolskim
Organizacja prowadząca
Stowarzyszenie POZYTYWNI - Klub Myśli Społecznej Inicjatywy z/s w Nysie
Kurs kwalifikowana pierwsza pomoc z elementami ratownictwa wysokościowego - kierowany przede wszystkim do strażaków ochotników jednostek OSP Opolszczyzny, ale też do osób pełnoletnich, zdrowych, posiadających pełną zdolność do czynności prawnych, uczniów/studentów, mieszkańców Opolszczyzny, którzy chcą wstąpić w szeregi jednostek OSP lub podnieść swe kwalifikacje w zakresie pierwszej pomocy.
W 4 edycjach kursu weźmie udział 120 uczestników, którzy uzyskają tytuł RATOWNIKA.
Kurs obejmuje 66 godzin, 25 teorii i 44 praktyki oraz dodatkowo każdy uczestnik kursu weźmie udział w 4 godz zajęć z ratownictwa wysokościowego.
Zadanie realizowane jest w Ośrodku Szkoleniowym Związku OSP RP "Strażak" w Turawie, woj. opolskie, ul.Strażacka 1, w formie stacjonarnej w systemie tygodniowym lub weekendowym, z zakwaterowaniem i pełnym wyżywieniem.
Uzyskanie tytułu RATOWNIKA
Zaświadczenie
Stacjonarna
min: 120,
max: 120
Zadanie realizowane jest w Ośrodku Szkoleniowym Związku OSP RP "Strażak" w Turawie, woj. opolskie, ul.Strażacka 1,
Trenerami są osoby z wieloletnim doświadczeniem trenerskim oraz na codzień pracujące w systemie, czyli jeżdżące w zespołach ratownictwa medycznego.
Pielęgniarze/ pielęgniarki oraz ratownicy medyczni stale zatrudnieni w zespołach ratownictwa medycznego, wieloletnie doświadczenie trenerskie, instruktorzy pierwszej pomocy, kwalifikowanej pierwszej pomocy, BLS, ATLS, strażacy specjaliści ratownictwa wysokościowego, chemicznego Państwowej Straży Pożarnej oraz lekarz ze specjalizacją ratownictwo medyczne.
pierwszy kurs w miesiącu grudzień 2021, pozostałe 3 kursy do końca września 2022r.
W województwie opolskim
Organizacja prowadząca
Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP Ośrodek Szkoleniowy w Turawie
Etap 1 Wykłady eksperta
Etap 2 Kurs USG jamy brzusznej o intensywnym charakterze (40 godzin, 5 dni zajęciowych w
grupach
a) Znajomość definicji ultradźwięków i ich zastosowania w medycynie, budowy i zasady działania aparatu i głowicy USG, typów głowic USG, Znajomość podstaw fizycznych tworzenia wiązki USG i obrazu. Typy obrazowania USG: prezentacja A,M,B(dwuwymiarowa),obrazowanie harmoniczne, metoda Dopplera (fala ciągła, impulsowa, kodowana kolorem, duplex, triplex), elastografia. Przyczyny powstawania i rodzaje artefaktów obrazu. Sposoby poprawy parametrów obrazowania. Wymagania sprzętowe w badaniu USG jamy brzusznej. Przygotowanie pacjenta do badania. Znajomość Metodyki i wskazań do badania USG wątroby, dróg żółciowych i pęcherzyka żółciowego. Podstawy badania UDP układu wrotnego. Zastosowanie ultrasonograficznych środków kontrastowych. Znajomość metodyki i wskazań do badania USG trzustki, śledziony, nerek, moczowodów, pęcherza moczowego, przestrzeni zaotrzewnowej, nadnerczy, dużych naczyń i węzłów chłonnych prostaty sondą brzuszną, narządu rodnego sondą brzuszną. Ostre choroby jamy brzusznej, wskaz
Certyfikat
Hybrydowa
Prywatny Specjalistyczny Gabinet Lekarski
Ireneusz Bogusz, Roztoczańska Szkoła Ultrasonografii s.c.
Kursy/ szkolenia dla trenerów instruktorów sportowych
Kurs UEFA C przygotowuje do uzyskania licencji trenerskiej UEFA Grassroots C.
Składają się na niego zajęcia teoretyczne, praktyczne, mikrogrupy, szkolenie sędziowskie oraz egzaminy praktyczne i egzamin końcowy.
Kurs swoim zakresem obejmuje technikę, taktykę, przygotowanie motoryczne i mentalne. Ma za zadnie przygotować absolwentów do pracy w klubach sportowych z dziećmi.
Program kursu obejmuje 76 godzin zajęć dydaktycznych w formie stacjonarnej - teoria i praktyka w systemie weekendowym, zajęcia w małych grupach, tzw. mikrogrupach w warunkach realnych (kluby piłkarskie), szkolenie sędziowskie oraz staże trenerskie w wybranym klubie sportowym. Kurs kończy się egzaminem praktycznym, testem z przepisów gry, egzaminem teoretycznym pisemnym oraz egzaminem końcowym w formie ustnej.
Uzyskanie tytułu trenera UEFA Grassroots C.
Dyplom
Stacjonarna
min: 32,
max: 32
Podmiotem szkolącym jest Opolski Związek Piłki Nożnej.
Do prowadzenia zajęć dydaktycznych zaangażowani są trenerzy edukatorzy zaakceptowani przez PZPN.
Trenerzy posiadają wykształcenie wyższe oraz tutuł edukatora PZPN.
Kursy/ szkolenia dla trenerów instruktorów sportowych
Kurs UEFA C przygotowuje do uzyskania licencji trenerskiej UEFA Grassroots C.
Składają się na niego zajęcia teoretyczne, praktyczne, mikrogrupy, szkolenie sędziowskie oraz egzaminy praktyczne i egzamin końcowy.
Kurs swoim zakresem obejmuje technikę, taktykę, przygotowanie motoryczne i mentalne. Ma za zadnie przygotować absolwentów do pracy w klubach sportowych z dziećmi.
Program kursu obejmuje 76 godzin zajęć dydaktycznych w formie stacjonarnej - teoria i praktyka w systemie weekendowym, zajęcia w małych grupach, tzw. mikrogrupach w warunkach realnych (kluby piłkarskie), szkolenie sędziowskie oraz staże trenerskie w wybranym klubie sportowym. Kurs kończy się egzaminem praktycznym, testem z przepisów gry, egzaminem teoretycznym pisemnym oraz egzaminem końcowym w formie ustnej.
Uzyskanie tytułu trenera UEFA Grassroots C.
Dyplom
Stacjonarna
min: 32,
max: 32
Podmiotem szkolącym jest Opolski Związek Piłki Nożnej.
Do prowadzenia zajęć dydaktycznych zaangażowani są trenerzy edukatorzy zaakceptowani przez PZPN.
Trenerzy posiadają wykształcenie wyższe oraz tytuł edukatora PZPN.
Kursy/ szkolenia dla trenerów instruktorów sportowych
Kurs UEFA C przygotowuje do uzyskania licencji trenerskiej UEFA Grassroots C.
Składają się na niego zajęcia teoretyczne, praktyczne, mikrogrupy, szkolenie sędziowskie oraz egzaminy praktyczne i egzamin końcowy.
Kurs swoim zakresem obejmuje technikę, taktykę, przygotowanie motoryczne i mentalne. Ma za zadnie przygotować absolwentów do pracy w klubach sportowych z dziećmi.
Program kursu obejmuje 76 godzin zajęć dydaktycznych w formie stacjonarnej - teoria i praktyka w systemie weekendowym, zajęcia w małych grupach, tzw. mikrogrupach w warunkach realnych (kluby piłkarskie), szkolenie sędziowskie oraz staże trenerskie w wybranym klubie sportowym. Kurs kończy się egzaminem praktycznym, testem z przepisów gry, egzaminem teoretycznym pisemnym oraz egzaminem końcowym w formie ustnej.
Uzyskanie tytułu trenera UEFA Grassroots C
Dyplom
Stacjonarna
min: 32,
max: 32
Podmiotem szkolącym jest Opolski Związek Piłki Nożnej.
Do prowadzenia zajęć dydaktycznych zaangażowani są trenerzy edukatorzy zaakceptowani przez PZPN.
Trenerzy posiadają wykształcenie wyższe oraz tytuł edukatora PZPN.